Świąteczny SAL 2013 - zasady

Regulamin, lub jak kto woli, zasady SALa Świątecznego 2013:

 1. Zgłoszenia: każdy kto ma ochotę uczestniczyć w zabawie zgłasza się do mnie celem nadania mu uprawnień do współtworzenia bloga: komentarz na przykład pod TYM postem lub mail do mnie - zawsze koniecznie ze swoim adresem korespondencyjnym na które zostanie wysłane zaproszenie do redagowania bloga.
 2. Tematyka SAL-a: Są cztery opcje do wyboru jeśli chodzi o przedmiot wyszywania. Po szczegóły zapraszam do TEGO POSTA. Wybieracie same zgodnie z gustem i umiejętnościami. Indywidualnie go oprawiacie/wykańczacie.
 3. Technika: haft krzyżykowy tym razem z domieszkami: koraliki i inne cuda wianki wedle upodobania.
 4. Efekt końcowy: tu mamy dość istotną zmianę. Do tej pory wyszywałyśmy prace które w głównej mierze stały się obrazkami. Nie żeby to było złe, naganne czy nieakceptowalne. Ale może coś zmienić??? Dlatego w tym roku wyszywamy prace użytkowe. Celem jest: obrus, bieżnik, serwetka, komplet serwetek, fartuszek???? ściereczka??? Coś innego??? 
 5. Dla początkujących: Jeśli nie jesteście mocno krzyżykujące i boicie się schematów które wygrały to nic prostszego: wyszyjcie tylko jeden/kilka wybranych motywów! Jedną bombkę, jelonka, chatkę .... zrobicie zakładkę lub kartkę lub co Wam jeszcze do głowy przyjdzie – bądźcie kreatywne!
 6. Materiały: wedle upodobania – nie ma żadnych restrykcji: len, kanwa, aida, prześcieradło, mulina, koraliki, wełna... co w duszy gra. Na biało, zielono i fioletowo, błękitno i żółto, farbowanymi ręcznie lub firmowo nićmi. Tylko dobrze rozmierzcie pracę co by się nagle w połowie schematu materiał nie skończył..... ;)
 7. Do kiedy: hmm.. wypada aby do świąt 24 grudnia 2013 praca była gotowa. Oczywiście blog nie będzie później ani zamykany ani kasowany. 
 8. Prawa autorskie i schematy: każdy zaopatruje się we własnym zakresie w schematy i sam ponosi odpowiedzialność za ich źródło ich pochodzenia. Nie pytam ani nie kontroluję w jaki sposób Uczestnik wszedł w jego posiadanie. 
 9. Obowiązki Uczestnika: obowiązkiem każdego kto się tu zapisze jest opublikowanie choć jednego posta/wpisu. Takie są zasady SAL-a (odwołuję do definicji na stronie głównej SAL2010). Zatem Uczestnicy proszeni są o CHWALENIE się postępami.W przypadku kłopotów technicznych, nieśmiałości czy innych względów (nie pytam) służę pomocą tak jak miało to miejsce w ubiegłym roku. Nie chcę sobie nawet myśleć że do zabawy zapisał się ktokolwiek tylko po to aby otrzymać schematy ..... 
 10. Częstotliwość wpisów: nie ma znaczenia – ważne aby zrobić jeden wpis. Nie chcę Wam narzucać tempa – zabawa ma być przyjemnością a nie obowiązkiem. 
 11. Konkurs/głosowanie: w tym roku nie będzie wyłaniania najładniejszej pracy. Przynajmniej na razie nie planuję żadnych  głosowań.

No to GO!

4 komentarze:

 1. :)
  chmmmmm czy ja aby na pewno jestem normalna?

  OdpowiedzUsuń
 2. mail poszedł ....................................

  OdpowiedzUsuń
 3. a czy osoba zupełnie początkująca, ale z ogromnym zapałem do krzyżyka może wziąć udział w zabawie?

  OdpowiedzUsuń
 4. mój mail już poszedł z dwa tygodnie temu i nic? Już się nie można dołączyć do zabawy?
  Haftuję sobie w domku po cichutku...

  OdpowiedzUsuń